PRZEDSZKOLNA „GROMADKA MISIA USZATKA” PM5 w Kole POWITAŁA WIOSNĘ

Zniknęły zimowe dekoracje. Przedszkolne sale i okna wypełniają  wiosenne symbole. Przedszkolaki radosne z nadejścia Wiosny powitały ją jak  przedszkolna tradycja nakazuje piosenkami, wierszykami, tańcem oraz  zapachem świeżych hiacyntów i bratków.

Gospodarzami  międzygrupowego spotkania z okazji Powitania Wiosny były przedszkolaki z gr VI wraz z Panią Wiosną i  ustępującą jej Zimą. Zima próbowała co prawda jeszcze szczypać mrozem i sypać śniegiem ,  jednak  bez skutku. Magiczne zaklęcie wypowiedziane przez przedszkolaki z pomocą Pani Wiosny podziałało, Zima musiała odejść, a wszystkie przedszkolaki pomachały jej na pożegnanie.

Z nastaniem  Wiosny każda z grup  dostała od niej   piękne wiosenne bratki , które ozdobią kąciki  przyrody i zachęcą przedszkolaków do opieki nad roślinkami.

Po spotkaniu  cała społeczność przedszkolna „Gromadki Misia Uszatka” wyruszyła jak co roku na wspólny przemarsz ulicami miasta. Żegnana przez najmłodszych Marzanną   Zima i towarzyszący jej barwny  korowód wywoływał uśmiech na twarzach przechodniów.

Przedszkolaki wróciły do przedszkola radosne i pełne wiosennej energii.

oprac. i foto PM5 Koło