PRZEDSZKOLAKI Z PM 5 W Kole uczestniczyły w marszu ulicznym „Przyjaźnie dla autyzmu”

Przemarsz uliczny był integralną częścią obchodów Dnia  Świadomości Autyzmu i okazją do  propagowania idei tolerancji i akceptacji osób ze spektrum  autyzmu.

„Gromadkę Misia Uszatka”  Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole  reprezentowały w czasie marszu  starsze przedszkolaki z  grup IV i V. W tym dniu  kolory niebieski i różowy dominowały w strojach wszystkich osób przyjaznych dla autyzmu.

Niosąc kolorowe motyle przedszkolaki z PM 5  zgodnie z  ideą organizatora przemarszu  manifestowały , by zwrócić uwagę na neuroróżnorodność. Każdy z nas jest bowiem inny, indywidualny , wyjątkowy. W każdym z nas dostrzec można mocne i słabe strony. Każdy z nas zasługuje na uwagę, zrozumienie i wsparciew wyrównywaniu szans rozwojowych  i  życiowych.

Przejęte swą rolą przedszkolaki z PM 5 z  maszerowały  ulicami miasta mając świadomość, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu. W czasie przemarszu wiele spośród kolskich placówek oświatowych  oraz instytucji solidaryzowało się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami.  Wydarzenie  objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Burmistrza Miasta Koła, Starosty Kolskiego oraz Wójta Gminy Koło. Swój finał jak zawsze miało  przy  budynku Starostwa Powiatowego w Kole , gdzie organizatorzy podziękowali wszystkim obecnym za udział.

oprac. i foto PM5 Koło