Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI NAGRODZONE W KONKURSACH PLASTYCZNYCH

Twórcza aktywność naszych przedszkolaków   przejawia się w rozmaity sposób. Dzieci tworzą np. konstrukcje z klocków, malują , rysują  tworzą formy przestrzenne na zajęciach plastyczno-konstrukcyjnych. W zajęciach tego typu udział biorą w ramach  planowanych zajęć programowych ale także i przy okazji rozpisywanych przez placówki i instytucje konkursów plastycznych.  Sprawiają one radość dzieciom dając okazję do eksperymentowania  z różnymi technikami plastycznymi, tworzywem, środkami wyrazu rozwijając kreatywne myślenie i wyobraźnię.

W listopadzie i grudniu nasi wychowankowie wzięli udział w kilku takich właśnie  konkursach plastycznych. Nie wszystkim sprzyjało szczęście i nie wszyscy zdobywali nagrody. Najważniejsza jednak była  nie tyle nagroda,  co spontaniczna i naturalna  radość tworzenia. Tej zaś   autorom wykonanych na konkursy nie brakowało.

Miło nam poinformować, że w konkursie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii dla Dzieci , którego tematem było wykonanie przestrzennej formy „Świątecznego  dzwoneczka” zwiastującego dobrą nowinę

I miejsce i nagrodę  zdobyła   NADIA JAROŃSKA  z gr. IV(n-l R. Zamelska)

wyróżnienie  GABRIEL OKULSKI z gr. V   (n-l W. Garus)

W  konkursie tym próbowały także swoich sił:

Łucja Makowska, Adrianna Rusek, Maja Flasińska, Zuzanna Ślesińska, Marcelina Józefowicz, Marta Marciniak.

W konkursie plastycznym Miejskiego Domu Kultury w Kole pt.  „Mój wymarzony prezent” wsód  reprezentujących nasze przedszkole  małych artystów uznanie jury zyskały prace :

wyróżnienie         LENY SIWEK  z gr. IV (n-l R. Zamelska)

wyróżnienie  JOANNY GRODZICKIEJ  zgr. IV( n-l R. Zamelska)

Prace na ten temat wykonały także: Kornelia Panek, Zofia Wolniaczyk, Jakub Przybylski, Antonina Galiszkiewicz.

Ogłoszony przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole konkurs plastyczny „Przedszkolak bezpieczny na drodze”  i wykonana na tentemat  praca przyniosła :

wyróżnienie  GABRIELOWI OKULSKIEMU z gr . IV (n-l W. Garus)

wyróżnienie  JULII SZULGIT z gr. I (n-l A. Kuśmierek)

Wśród uczestników   konkursu o ruchu drogowym znaleźli się także:  Kacper Brzoski, Marcelina Józefowicz, Marta Marciniak, Oliwia Winkowska, Nicola Włodarczyk, Martyna Kapturska, Hubert Darul

„Mój wymarzony miś” był tematem konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kole,  a nasze przedszkole reprezentowała na nim praca Tomasza Graczyka.

Za opiekę artystyczną  i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do konkursów dziękujemy także  nauczycielkom  D. Pawlak, E.Szacownej ,   I. Sochackiej  oraz  mamie  Gabrysia.

Nagrodzonym i   wyróżnionym małym artystom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów twórczych, a przyszłym   uczestnikom konkusrów  , aby szczęście dopisało im  następnym razem.

oprac. R.Z. PM 5 Koło

foto : rodzice laureatów