Niedziela, 2024-06-02

Imieniny: Erazma, Marianny

PIKNIK INTEGRACYJNY W PRZEDSZKOLU NR 5W KOLE

Miesiąc maj w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Kole to czas, kiedy wiele się dzieje.

Tym razem dla wszystkich wychowanków „Gromadki Misia Uszatka” zorganizowany został  Przedszkolny Piknik Integracyjny. Począwszy od  września przedszkolaki pracowały intensywnie uczestnicząc w zajęciach  programowych , projektach  edukacyjnych, brały udział w konkursach, wycieczkach  , różnego rodzaju uroczystościach. Starszaki  przygotowywały się zaś do  podjęcia nauki w szkole. Wyzwań było więc wiele, a piknik  na świeżym powietrzu to dla wszystkich najlepsza forma relaksu.

Piknik  otworzyła  dyrektor PM5 w Kole  pani Agnieszka Kozajdazachęcając wszystkie  dzieci do wspólnej zabawy. Celem głównym tej dużej plenerowej imprezy była oczywiście integracja wszystkich grup wiekowych, aktywny wypoczynek oraz  tworzenie sposobności do czerpania radości z zabawy.

W tym dniu przedszkolaki miały w czym wybierać, wszak atrakcji było wiele.  Zainteresowani  mogli  brać udział w zabawach kierowanych przez animatora  panaMichała Piekarskiego  sprawdzając swoja zręczność  i  zwinność.  Kto chciał w tym dniu wyglądać wyjątkowo  korzystał z  zabawy w  malowanie twarzy. Na miłośników hippiki czekały przejażdżki konnepod czujnym okiem  instruktorów Stadniny Koni w  Czołowie.

Najmłodsi  wybierali  rodzaj aktywności według własnych potrzeb. Do udziału w przygotowanych  dla małych artystów zabawach   plastycznych nie trzeba było nikogo zachęcać. Malowanie na folii czy rysowanie kredą pobudzało wyobraźnię.

Na okoliczność pikniku pojawił się też w przedszkolnym ogrodzie  tor przeszkód  do zabaw ruchowych,  kto chciał grał w piłkę nożną lub uczestniczył w zabawach z chustą animacyjną.

Owocowe soczki i wypieki z przedszkolnej kuchni przygotowane przez panie kucharki cieszyły się dużym wzięciem. Na zakończenie pikniku na przedszkolaków czekały  lody.

Imprezę zorganizowano przy współudziale rodziców. Wszystkie przygotowane dla dzieci atrakcje finansowane były ze środków zgromadzonych na koncie Rady Rodziców.

Wszystkim Rodzicom, którzy z myślą o dzieciach dokonali wpłat na konto Rady  serdecznie dziękujemy w imieniu przedszkolaków. Współpraca pomiędzy przedszkolem i rodzicami zawsze służy dzieciom.

oprac. i foto PM 5 Koło