„Mam zdrowe zęby” - starszaki z PM 5 w Kole uczestnikami wojewódzkiego projektu edukacyjnego.

Choroby zębów i przyzębia u dzieci  są zjawiskiem powszechnym. Prawidłowa higiena  jamy ustnej jest podstawą   profilaktyki w tym zakresie.U dzieci   w wieku   5-9 lat  próchnicę stwierdza się aż u  76%  z nich, problemu nie można więc bagatelizować.

Realizując programy profilaktyczne i edukując najmłodszych  utrwalamy z nimi podstawowe wiadomościi kształtujemy właściwe nawyki higieniczne.  Przedszkole Miejskie  nr 5 w Kole podjęło w tym zakresie współpracę m.in. z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną  w Kole.  Gospodarzami spotkania z Panią KrystynąWojdak  pracownikiem oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE  były  sześciolatki z grupy V.  Uczestniczyły w nim także   dzieci sześcioletnie z grupy IV i pięciolatki z grup  III i VI. Spotkanie zorganizowano w ramach Wojewódzkiego Projektu edukacyjnego „Mam Zdrowe Zęby”.

W czasie spotkania z przedszkolakami Pani Krystyna Wojdak  rozmawiała z dziećmi także o tym jak  i jak często myć ręce, w jaki sposób dbać o czystość włosów.  Te proste czynności higieniczne są niezwykle ważne w profilaktyce zdrowotnej. W tym miejscu,  zwracamy się do wszystkich rodziców z prośbą o  podejmowanie  stosownych działań   w zakresie profilaktyki i eliminowania problemu występowania wszawicy u dzieci.

Przygotowana  dla dzieci prezentacja  tematyczna i  pokaz prawidłowego szczotkowania zębów oraz materiały promocyjne były dobrą  motywacją do wykorzystania nabytej wiedzy i umiejętności w codziennej praktyce.

W  imieniu przedszkolaków  dziękujemy   za cenną lekcję zdrowia.

oprac. i foto PM 5 Koło