Przedszkolaki z gr IV i V PM 5 „W Krainie Muzyki”

Starszaki z „Gromadki  Misia Uszatka” Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole   odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia im. St. Moniuszki.  Uczestniczyły w projekcie, który realizuje założenia programu edukacyjnego „Zaczarowana muzyka”.

W czasie zwiedzania szkoły przedszkolaki odkrywały piękno muzyki, poszerzały zainteresowania kierunkowe oraz poznawały instrumenty muzyczne.

Sześciolatki  z gr IV i V uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających w klasie perkusji . Poprowadził je Karol  uczeń 6 klasy Szkoły Muzycznej. Karol nawiązał  świetny kontakt z dziećmi, a aktywne słuchanie muzyki było dla nich dobrą zabawą.  Przedszkolaki  wykonywały proste ćwiczenia rytmiczne,  poznały różne brzmienia instrumentów perkusyjnych ,wśród których znalazły się m.in. kotły, ksylofon, wibrafon, werbel, perkusja. Zachęcone przez swojego starszego kolegę próbowały też  gry na wibrafonie.

Po zajęciach  w klasie perkusji na przedszkolaków czekała interaktywna bajka muzyczna. Uczniowie Szkoły Muzycznej wcielili się w rolę bajkowych wróżek, które przybliżały dzieciom elementy muzyki, zaprezentowały  swoje umiejętności w grze na  fortepianie, akordeonie, puzonie, trąbce, wiolonczeli, skrzypcach, tubie i flecie.

„Kraina Muzyki” miała wiele barw. Przedszkolaki odkryły jak różnorodne są  barwy dźwięków, które zachęcały do zabawy ruchowej , innym razem  pobudzały wyobraźnię a czasem sprzyjały  relaksacji.Pomogła w tym Pani Muzyka , w rolę której wcieliła się Pani Katarzyna Drapińska.Bardzo podobały się też przedszkolakom zagadki muzyczne, dzięki   którym mogły rozpoznawać tematy muzyczne ze znanych filmów.

Po wizycie w Szkole Muzycznej  wielu spośród przedszkolaków deklarowało, że zapisze się do szkoły.

W imieniu przedszkolaków z PM 5 dziękujemy za możliwość udziału w projekcie wierząc, że  dzięki  muzyce odkryją  swoje zdolności i muzyczne  predyspozycje.

oprac. i foto PM 5 Koło