MALI STRAŻNICY PRZYRODY z Gromadki Misia Uszatka PM5 w Kole na Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Ekologicznej

Ochrona przyrody,  ważna rzecz!

Wiedzą o tym dobrze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole. Dlatego  też  z entuzjazmem przystąpiły do udziału w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Ekologicznej zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole.

Celem olimpiady było zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej , wspieranie uzdolnień kierunkowych dzieci , kształtowanie dojrzałości emocjonalnej w zabawach z elementami rywalizacji.

Trzyosobową drużynę reprezentującą PM 5na olimpiadzie  tworzyły sześciolatki  z gr V i IV  Marysia , Dominik i Kamil.

Zadania stawiane przed uczestnikami obejmowały treści podstawy programowej z obszaru edukacji  przyrodniczej  i ekologicznej. Poprawność wykonanych zadań oceniała komisja  powołana przez organizatora konkursu.  Nasi wychowankowie  wykazali się dużą  wiedzą i  umiejętnościami. Udowodnili , że w pełni zasługują na  tytuł Małego Strażnika Przyrody . Nauka przez  zabawę  i nowe doświadczenia społeczne zdobyte w ramach integracji placówek przedszkolnych były dla uczestników olimpiady bezcenne.

W podsumowaniu,  komisja doceniła wszystkie uczestniczące w ekologicznych zmaganiach drużyny. Różnice punktowe były minimalne,  dlatego też przyznano wszystkim  równorzędne I miejsca. Zdobyte dyplomy , książki edukacyjne o tematyce ekologicznej oraz dodatkowe upominki sprawiły dzieciom wiele radości, podobnie jak sam udział w olimpiadzie.

Organizatorom przedsięwzięcia dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy.

Małym wielkim ekologom z PM 5  serdecznie zaś gratulujemy udanego udziału w olimpiadzie.

Świadomość ekologiczna naszych  przedszkolaków z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Oprac. i foto PM5 Koło